Rok 2004 to nasz pierwszy equipowy sezon. Za początek można uznać pojawienie się w sieci naszej strony (późna zima / wczesna wiosna 2004), na pomysł której wpadł Misiek z FAramką. Postanowiliśmy również sformalizować nieco naszą grupę – nazwać ją. Wstępnie na stronie głównej pojawił się napis „Bike Equipa Sandomierz”, który miał być nazwą roboczą. Jak wiadomo – zostało tak do dzisiaj... :-)

W sezonie 2004 zaczęliśmy jeździć na rowerkach niezależnie od sandomierskiego PTTK (ale oczywiście czynnie braliśmy udział w rajdach organizowanych w ramach „Cudze chwalicie...”). Co więcej – nie były to tylko krótkie jednodniowe wypady za miasto. Z inicjatywy Stanisława zorganizowaliśmy 4-dniową wyprawę na Roztocze (w pełni rowerową!). O rajdzie można było przeczytać w tygodniku „Nowiny”:

 Dwa miesiące później (w sierpniu) objechaliśmy Jurę Krakowsko-Częstochowską. Do tej wyprawy przygotowaliśmy się o wiele lepiej (w końcu mieliśmy już doświadczenie ;-)), o czym świadczy obecność Service Car’a (transportujący nasze bagaże i jeżdżący za nami „w razie W”), jak również Plan Wyprawy: 
 
 
 
 

Zapraszamy do oglądania zdjęć i czytania relacji z naszych wycieczek w sezonie 2004!